Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Rosyjski ambasador w Tadżykistanie odwiedził zamiejscowy oddział Moskiewskiego Uniwersytetu Stanowego w DuszanbeRosyjski ambasador w Tadżykistanie Igor Lyakin - Frolov odwiedził w dniu 23 grudnia zamiejscowy oddział Moskiewskiego Uniwersytetu Stanowego w Duszanbe, gdzie zapoznał się z wyposażeniem placówki oraz spotkał się ze studentami i nauczycielami.

Ambasador Lyakin - Frolov podkreślił, że Moskwa uznaje Tadżykistan jako strategicznego partnera i wyraził zadowolenie z obecnego poziomu obustronnej współpracy pomiędzy narodami.

Podkreślił, że Rosja i Tadżykistan prezentują podobne stanowiska w kwestiach międzynarodowych i regionalnych, co jest podstawą do ścisłej współpracy pomiędzy tymi krajami.

" Rosja jest ważnym partnerem handlowym Tadżykistanu, oczekuje się że handel pomiędzy naszymi krajami przekroczy w tym roku miliard dolarów. Poza tym, Rosja jest dużym partnerem inwestycyjnym Tadżykistanu, znajduje się na pierwszym miejscu pod względem wartości inwestycji w gospodarce Tadżykistanu," powiedział rosyjski dyplomata.

Lyakin - Frolov wysoko ocenił również poziom współpracy w zakresie edukacji, podkreślając, że rosyjska ambasada w Duszanbe będzie w miarę potrzeb udzielać pomocy zamiejscowemu oddziałowi Moskiewskiego Uniwersytetu Stanowego.

Źródło: Asia plus