Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Rząd Japonii pomaga wyposażyć szkoły w mieście TursunzodaW czwartek, 26 grudnia Pan Hiroyuki Imahashi , Ambasador Japonii w Tadżykistanie oraz Boboali Tabarov, Starosta Powiatu Tursunzoda uczestniczyli w ceremonii uczczenia pomyślnej realizacji "projektu dostarczenia niezbędnego sprzętu do sześciu szkół w mieście Tursunzoda".


Brak odpowiedniego sprzętu w szkołach jest uważany za jeden z głównych problemów w wielu szkołach w Tadżykistanie . W niektórych szkołach z powodu braku biurek i krzeseł częsta jest sytuacja, gdy trzej uczniowie zmuszeni są siedzieć na miejscu przygotowanym dla dwóch osób. Czytanie i przepisywanie tekstu ze zużytych tablic nie jest łatwe i może również stanowić przeszkodą dla uczniów w nauce .

W celu zapewnienia możliwie najlepszego środowiska  do nauki dla uczniów, w ramach projektu zakupiono, 900 zestawów biurek i krzeseł, 60 tablic i 60 regałów. W sumie cały zakupiony sprzęt został rozesłany do 6 szkół średnich wybudowanych ponad 40 lat temu, które najbardziej cierpiały na niedobór sprzętu. szkolnego. Dzięki temu uczniowie mogą uczyć się w odpowiednich warunkach, na jakie zasługują.

Źródło: Asia plus