Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tajik Air po 16 latach wznawia polaczenie z Duszanbe do VanjDobra wiadomość dla turystów oraz mieszkańców Tadżykistanu chcących szybko dostać się do Górskiego Badachszanu. Państwowe linie lotnicze, Tajik Air wznowiły połączenie lotnicze pomiędzy stolicą Tadżykistanu, Duszanbe a Vanj znajdującym się w Górskim Badachszanie. Połączenie zostało wznowione po 16 latach przerwy.

Tajik Air zawiesiło połączenie pomiędzy Duszanbe i Vanj  w 1997 r. Decyzja ta według oficjalnych komunikatów była podyktowana złym stanem lokalnego lotniska w Vanj oraz małym zainteresowaniem pasażerów, przez co loty na tej trasie nie tylko były niebezpieczne, ale i nieopłacalne.

Na chwilę obecną lotnisko w Vanj zostało wyremontowane i władze lotniska oczekują wznowienia lotów przez Tajik Air. Według informacji prasowych opublikowanych przez Tajik Air, lot będzie odbywał się raz w tygodniu, w poniedziałek a cena za przelot w jedną stronę będzie wynosić około 70 $.

Pierwszy rejs na tej trasie zaplanowano już 6 stycznia 2014 roku. Pasażerowie będą mogli dolecieć z Duszanbe do Górskiego Badachszanu na pokładzie samolotu Antonow -24.

Źródło: Asia plus