Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Obywatel Tadżykistanu brutalnie zamordowany w MoskwieTadżycka Ambasada w Moskwie jest poważnie zaniepokojona brutalnym zabójstwem obywatela Tadżykistanu do jakiego doszło w stolicy Federacji Rosyjskiej. Tadżyckie władze domagają się od Rosjan jak najszybszego odnalezienie i ukarania sprawcy lub sprawców. Według informacji przekazanych przez Mohammada Egamzoda, rzecznika prasowego Ambasady Tadżykistanu w Moskwie, rosyjskie służby w dniu 26 grudnia 2013 roku znalazły zmasakrowane ciało, które później zostało identyfikowane jako obywatel Tadżykistanu.

Odnalezione ciało,  to zamordowany Shojon Rahmatshoyev, który zmarł w wyniku otrzymania 32 ran kłutych, prawdopodobnie zadanych nożem, informuje rosyjska policja.

Według informacji podanych przez rosyjskie media, Shojon Rahmatshoyev został zaatakowany i zamordowany w pobliżu swojego mieszkania, a napastnicy zadali mu 25 ciosów nożem i poderżnęli gardło. Napastnicy podobno nie zabrali ofierze żadnych pieniędzy ani innych kosztowności.

Według informacji podanych przez rosyjskie media, ciało Rahmatshoyeva było tak okaleczone, że jego identyfikacja była bardzo trudna. W zidentyfikowaniu ofiary pomogli praconicy poblikisgeo placu budowy, gdzie również pracowała ofiara.

Postępowanie karne w sprawie morderstwa zostało wszczęte przez rosyjskie władze. Wiele osób przypuszcza, że zabójstwo zostało popełnione przez grupę radykalnych ultranacjonalistów.

Ambasada Tadżykistanu w Duszanbe przygotowała list  do rosyjskiego MSZ, w którym domaga się szczegółowego dochodzenia w sprawie brutalnego zabójstwa.

źródło: asia plus