Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Imamowie w Tadżykistanie będą opłacani przez rządWedług postanowień ogłoszonych w dniu 3 stycznia przez Mavlona Mukhtorova, wiceszefa Komisji Spraw Religijnych w rządzie Tadżykistanu, Imamowie, którzy przewodniczą w modlitwach w meczetach będą otrzymywać w 2014 r. regularne pensje. Mavlon Mukhtorov, poinformował, że projekt wypłacania wynagrodzeń dla Imamów został już rozpatrzony przez rząd.

" W ramach projektu ustawy przewiduje się wypłatę wynagrodzeń dla Imamów przewodniczących w modlitwach. Ustawa została zainicjowana przez prezydenta Emomaliego Rachmona i wierzę, że rząd poprze ten projekt. " powiedział Mukhtorov .

"Comiesięczne wynagrodzenie zostanie przyznane dla 450 Imamów w całym kraju. Wysokość wynagrodzenia nie została jeszcze ustalona, ale oczekuje się, że nastąpi to przed zatwierdzeniem ustawy. "

Mukhtorov podkreślił, że Imamowie są opłacanie m.in. w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Chinach i Kirgistanie.

Przypominamy, że propozycja wypłacania pensji dla Imamów została poddana przez Emomaliego Rachmona że podczas spotkania z duchownymi w Duszanbe w dniu 4 lipca 2013 r. Prezydent Rachmon zaproponował również zaprojektowanie i ujednolicenie strojów dla Imamów w całym kraju.