Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Farhod Muminov umieści flagę Tadżykistanu na KilimandżaroTadżycki wspinacz, Farhod Muminov przygotowuje się do wejścia na Kilimandżaro w Afryce, podczas którego zamierza umieścić flagę Tadżykistanu na tej najwyższej górze Czarnego Lądu. Jak powiedział Farhod Muminov w wywiadzie z portalem Asia Plus, wyprawa wyruszyła wczoraj, 8 stycznia 2014 roku, a oprócz niego w zdobyciu szczytu weźmie udział jeszcze  kilku innych zasłużonych alpinistów.

Wyprawa na Kilimandżaro odbywa się przy wsparciu Tadżyckiego komitetu ds. Młodzieży, Sportu i Spraw Wakacje działającego w ramach rządu.

Farhod Muminov powiedział, że po powrocie do kraju, zamierza otworzyć w Tadżykistanie szkołę wspinania, która ma być jego wkładem w rozwój turystyki górskiej w kraju. Jednym z jego największych marzeń jest wyprawa do Ameryki Południowej i wejście na nigdy niezdobyty szczyt, a później nazwanie go imieniem swojej ojczyzny: „Tadżykistan”.

Mówi, że planuje przeprowadzić wyprawę do Ameryki Południowej , gdzie chce wspiąć się na nowy szczyt i ochrzcić to " Tadżykistan "

Kilimandżaro – góra w Tanzanii leżąca przy granicy z Kenią. Jest najwyższą górą Afryki i jednym z najwyższych samotnych masywów. W jego skład wchodzą trzy szczyty będące pozostałością po trzech wulkanach:

- szczyt Uhuru na wulkanie Kibo (Kilimandżaro) – 5895 m n.p.m.

- Mawenzi – 5150 m n.p.m.

- Shira – 3940 m n.p.m.

źródło: asia plus, wikipedia