Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

IFRC o seks-handlu ludźmiDelegacje Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC ) w Tadżykistanie zaprezentowały film animowany  pt. "Dwie dziewczynki" mający na celu zwrócenie uwagi tadżyckiego społeczeństwa na sprawę handlu ludźmi i zmuszania do prostytucji.

Krótki animowany film przetłumaczony na język tadżycki, opowiada historię dwóch młodych kobiet. "Two Little Girls " jest skierowany bezpośrednio na młodych kobiet w Europie Wschodniej i Azji Środkowej, które są w niebezpieczeństwie seks handlu ludźmi. Film powstał w konsultacji z grupą albańskich kobiet, które były ofiarami handlu do Wielkiej Brytanii, a następnie zostały uratowane w związku z Poppy Project.

Film został już pokazany przez krajowe i lokalne stacje telewizyjne w Albanii, Macedonii, Mołdawii i Bułgarii osiągając szacunkową publiczność na poziomie 4 mln osób .

Film „Two little girls” zostanie wykorzystany jako centralny punkt odniesienia do rozmów z młodzieżą podczas planowanych warsztatów i szkoleń.

Seks-handel ludźmi ma miejsce praktycznie we wszystkich krajach świata. Osoby będące ofiarami tego typu przestępstw zazwyczaj pozostaja w ukryciu, ciężko jest do nich dotrzeć, zidentyfikować czy policzyć. Szacuje się, że co roku na całym świecie dziesiątki tysiące kobiet i dziewczynek jest porywanych i wykorzystywanych seksualnie.

źródło: asia plus