Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Tadżykistanie wzrasta liczba zachorowań za wirusowe zapalenie wątrobyWedług danych statystycznych Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej w tym roku w Tadżykistanie zanotowano 188 nowe przypadki zarażenia wirusem zapalenia wątroby, co daje łączną liczbę osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby wszystkich typów na poziomie 10200.

Wiceminister Zdrowia i Opieki Społecznej, Navrouz Jaffarov, podkreśla, że Wiceminister " liczba osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu B i C, w ubiegłym roku w porównaniu z rokiem 2012 znacznie się zmniejszyła.”

Według wiceministra, głównym powodem spadku liczby osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu B i C jest poprawa usług medycznych świadczonych w kraju.

Mieszkanka, Duszanbe pragnąca zachować anonimowa, twierdzi jednak, że została niedawno zakażona wirusem zapalenia wątroby typu C w klinice dentystycznej.  Ponadto jak twierdzi, 142 osoby w jej dzielnicy również zostały zakażone wirusem podczas zabiegów dentystycznych.

Navrouz Jaffarov potwierdza, że władze otrzymują wiele skarg od osób, które po przeprowadzeniu zabiegów dentystycznych dowiadują się, że są nosicielami wirusa.

 

źródło: asia plus