Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Duszanbe zakazano „nietradycyjnej” muzyki w środkach komunikacji publicznejPo wprowadzeniu prawa zakazującego promocji Świętego Mikołaja i Dziadka Mroza w Tadżykistanie, kraj ten po raz kolejny udowadnia jak ważne są tam islamskie tradycje i poczucie moralności. Chodzi mianowicie o zakaz muzyki, która jest „obca krajowym i ogólnoludzkim wartościom”. Zakaz został wprowadzony przez burmistrza Duszanbe, Mahmadsaida Ubaidulloyeva i obowiązuje w komunikacji publicznej w stolicy Tadżykistanu.

Urząd burmistrza w dniu 10 stycznia zapowiedział, że w ramach wprowadzonego przez Mahmadsaid Ubaidulloyev prawa w całym mieście będą odbywać się regularne kontrole sprawdzające jaki rodzaj muzyki jest głośno puszczany w środkach komunikacji społecznej.

Kampania będzie prowadzona wspólnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Kultury.

Władze podnosiły kwestię korzystania z muzyki w środkach transportu publicznego już od kilku miesięcy. Wyrażono obawy dotyczące piosenek gloryfikujących świat przestępczy, piosenki z treściami seksualnymi oraz muzykę, która propaguje "nietradycyjne islam."

źródło: asia plus