Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

27. października w ramach międzynarodowej wystawy "Tadżykistan-2011" w Operze Narodowej Dushanbe odbyło się spotkanie środowisk gospodarczych Tadżykistanu, Białorusi, Polski, Afganistanu, Turcji i Iranu. "Mamy nadzieję, że dzięki tej wystawie oraz dzięki biznesowemu forum Tadżykistan - Polska, opracujemy skuteczne mechanizmy obopólnej współpracy" - mówił Wiceminister Gospodarki Polskiej Rafał Banyak.

28. października w Dushanbe odbyło się biznesowe forum ws. współpracy Polsko - Tadżyckiej. Podczas spotkania przedstawiciele i zainteresowani ze strony Tadżykistańskiego przemysłu i gospodarki mogli spotkać się z ponad 21 firmami z Polski reprezentującymi takie branże jak bankowość i finanse, budowa samochodu, obróbka metali, budownictwo, górnictwo, tekstylia, meblarstwo, przemysł przetwarzania etc.

Planuje się, że forum to stanie się nowym rozdziałem we współpracy między tymi dwoma krajami. Zakłada się, że będzie ono najbardziej wydajne pod względem pomysłów, decyzji, transakcji oraz projektów.

źródło: khovar.tj