Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

International Trade Center opublikowało poradnik biznesowy o tadżyckiej działalności w WTOInternational Trade Center we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego i Handlu w Tadżykistanie opracowała poradnik biznesowy zatytułowany: „Obowiązki Tadżykistanu w ramach przystąpienia do Światowej Organizacji Handlu.” Według ITC, opracowany przewodnik ma na celu przedstawienie tadżyckim przedsiębiorcom możliwości i korzyści wynikających z przystąpienia Tadżykistanu do WTO.


Opracowanie tego 70-cio stronnicowego podręcznika opublikowanego w języku angielskim jest pierwszą tego typu publikacją w Tadżykistanie. Prace zostały sfinansowane przez rząd Szwajcarii w przy współpracy z Tadżyckim Programem Współpracy Handlowej.

Sharif Rahimzoda, Minister Rozwoju Gospodarczego i Handlu w Tadżykistanie podczas swojego przemówienia w trakcie przedstawienia przewodnika, powiedział: " przystąpienie Tadżykistanu Światowej Organizacji Handlu to fakt bardzo pozytywny. Członkostwo w tej organizacji może spowodować radykalną reformę wszystkich sektorów gospodarki i promować tadżyckie produkty i usługi na światowych rynkach."

 

Więcej informacji na: www.news.tj