Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Rosja ewakuowałaTadżyckich obywateli z SyriiWedług informacji jakie podała agencja Interfax na pokładzie samolotu który wylądował we wtorek wieczorem w Moskwie znajdują się obywatele Tadżykistanu którzy zostali ewakuowani przez Rosjan z ogarniętej konfliktem Syrii. Samolot należący do Rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na swój pokład z Syrii zabrał 128 pasażerów, w tym 70 dzieci, po czym bezpiecznie wylądował na lotnisku Domodiedowo.

Wśród tych, którzy opuścili Syrię we wtorek 83 to obywatele Rosji, a pozostałe 45 osób to obywatele Ukrainy, Mołdawii, Azerbejdżanu i Tadżykistanu.

Ewakuacja obywateli Tadżykistanu odbyła się na prośbę Tadżyckich władz o wydostanie swoich obywateli z Syrii w której trwa wojna domowa.

Wojna Domowa w Syrii, która rozpoczęła się 15 marca 2011 roku pochłonęła już według różnych źródeł co najmniej 80 000 istnień, bo tyle według szacunków osób zginęło w ciągu ostatnich dwóch lat syryjskiego konfliktu. Stronami walczącymi są oficjalna strona rządowa (partia Ba’ath) oraz lojalne jej wojsko przeciwko Islamskim Rebeliantom którzy dążą do obalenia obecnej władzy.

źródło: asia plus