Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycki Mułła na podstawie filmu z YouTube oskarżony o przestępstwa seksualne22 października na stronie internetowej Radia Liberty zamieszczono artykuł pt. „Leczenie niepłodności postawiło tadżyckiego Mułłe przed sądem”, autorstwa Farangisa Najibullaha i Tohira Safarova. W artykule czytamy, że Asadullo Ibrohimov, który jest dobrze znany wśród lokalnych mieszkańców ze zdolności leczenia niepłodności, dopuścił się wykroczeń na tle seksualnym i oszustw.


W trakcie postępowania sądowego w Duszanbe, Ibrohimov powiedział, że był częściowo winny zarzucanych mu czynów, za które mógłby zostać skazany na siedem lat więzienia. Według Ibrohimova współwinna jest również kobieta której on starał się pomóc.

Ibrohimov został aresztowany we wrześniu po opublikowaniu w serwisie YouTube wideo z jednej z jego sesji leczenia niepłodności.

"Pięciominutowy film pokazuje spotkanie Ibrohimova z kobietą. Spotkanie rozpoczyna się recytacją Koranu przez Mułłe, po czym zaczyna on obejmować piersi kobiety, pieścić je i całować. Następnie podnosi sukienkę i zaczyna obracać się wokół kobiety”

" Film szybko stał się jednym z najczęściej oglądanych filmów na tadżyckim YouTube, a internauci nazwali Ibrohimova "Magicznym Mułłą" ( Mulloi Jodugar ).

Nie wiadomo, który nagrał i zamieścił go w serwisie YouTube.

źródło: asia plus