Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Obywatele Tadżykistanu otrzymają nowe elektroniczne karty identyfikacyjneWedług najnowszego dekretu Prezydenta Tadżykistanu, elektroniczne karty identyfikacyjne całkowicie zastąpią regularne 16-stronnicowe paszporty. Na podstawie dekretu prezydenckiego z dnia 20 września 2013 roku władze mają wydawać nowe karty identyfikacyjne dla obywateli Republiki Tadżykistanu, od dnia 1 marca.


Pomimo braku informacji o dekrecie na stronie prezydenta, informacja ta została potwierdzona przez dziennikarzy portalu Asia Plus w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Karta identyfikacyjna ma być oficjalnym dokumentem służącym do identyfikacji osoby w różnych systemów elektronicznych.

Karta będzie zawierać zwykłe informacje o posiadaczu karty w postaci tekstu, oraz zapisu w formacie elektronicznym. Ponadto na karcie znajdzie się zdjęcie posiadacza,  jego / jej imię i nazwisko, numer osobisty , wzór podpisu oraz dane biometryczne  zapisane elektronicznym chipem lub paskiem magnetycznym .

Obecny paszport obywateli Republiki Tadżykistanu będzie ważny na terytorium Tadżykistanu, aż do jego wygaśnięcia , co oznacza, że zarówno elektroniczne jak i papierowe dokumenty będą przez pewien czas uznawane równolegle.