Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżykistan nie wyśle w tym roku studentów do Egiptu

W tym roku, Tadżykistan nie będzie wysyłać młodych obywateli na studia do Egiptu z powodu niestabilnej sytuacji politycznej w tamtym kraju. Minister Edukacji Nouriddin Saidov oznajmił to na konferencji prasowej 8 lipca  w Duszanbe.
Zazwyczaj dwunastu Tadżyckich uczniów  było wysłanych do Egiptu aby studiować na jednym z trzech kierunków, w tym studia regionalne, językoznawstwo i stosunki międzynarodowe.

"W ubiegłym roku, 1269 studentów z Tadżykistanu zostało wysłanych na studia za granicę," powiedział Saidov. "Wciąż nie wiadomo, ilu studentów zostanie wysłanych w tym roku. Aktualnie, ministerstwo ustaliło wysokość dopłat dla 30 studentów wyjeżdżających na studia do Białorusi i 20 studentów wyjeżdżających na Ukraine. "

Poza tym, Rosja przeznaczyła 800 miejsc w ich 16 uniwersytetach  dla tadżyckich uczestników. Chiny rzekomo przydzieliły 135 miejsc,  zaś Iran wygospodarował 250 miejsc dla uczniów z Tadżykistanu. Dla wyjeżdżających jest to duża szansa. Studiowanie za granicą może przynieść korzyści osobiste, naukowe i zawodowe.

Źródło: Asia Plus