Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tydzień Europejski w TadżykistaniePrzedstawicielstwo Unii Europejskiej w Tadżykistanie poinformowało, że w miastach Duszanbe oraz Hisor w dniach 16-24 listopada 2013 r. będzie trwał Tydzień Europejski 2013. Zainicjowany przez Delegaturę Unii Europejskiej w Tadżykistanie, Tydzień Europejski, stał się już integralną częścią lokalnego życia kulturalnego. Poprzez swój zróżnicowany  i intensywny program delegacja pragnie podkreślić obecność Unii Europejskiej w Tadżykistanie, umocnić współpracę pomiędzy UE i krajami Azji Środkowej a także zwrócić uwagę społeczeństwa na istniejące i aktualnie realizowane programy  współpracy.


Tydzień Europejski w Duszanbe i Hisor będzie więc kolejną okazją do promowania wartości europejskich i różnorodności kulturowej.

W tym roku , Centrum Kultury Bactria we współpracy z Open Society Institute - Assistance Foundation Tadżykistan, Instytutem Goethego w Taszkiencie, NGOs IDEA i Ground Art Duszanbe, proponuje szeroki wybór imprez kulturalnych ze szczególnym udziałem młodzieży.
Motto Tygodnia Europejskiego to: "Młodzież liderem ". W celu zwiększenia udziału młodzieży w dużych imprez kulturalnych w ramach Europejskiego Tygodnia 2013, wydarzenia artystyczne będą bardzo zróżnicowane począwszy od koncertów muzyki klasycznej czy rocka poprzez cykl konferencji aż do występów teatralnych czy pokazów sztuk wizualnych.

źródło: asia plus